Депутатите отново отхвърлиха предложението на Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) за

...
Депутатите отново отхвърлиха предложението на Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) за
Коментари Харесай

Комисията за Пеевски отново не мина, този път – заради „Има такъв народ“

Депутатите още веднъж отхвърлиха предлагането на „ Продължаваме промяната – Демократична България “ (ПП-ДБ) за краткотрайна комисия в Народното събрание, която да проверява въздействието на водача на ДПС-Ново начало Делян Пеевски върху правосъдната система. 

Малко преди този момент, Народното събрание отхвърли и предложение на „ ИТН “ за следствие на въздействието на неправителствените организации (НПО) върху институциите, което беше импортирано скоростно от парламентарната им група през вчерашния ден.

 

Според депутата от ПП-ДБ – Лена Бориславова, от Има Такъв Народ са внесли предлагането си изцяло съзнателно единствено и единствено с цел да имат опрощение да не поддържат комисията за следствие на Делян Пеевски.

„ Г-н Тошко Йорданов, „ въздържал се “ е същото като „ срещу “. Не си играйте с това. Ако желаете да покажете, че не ви е боязън и че не ви държи, сътрудници от Има Такъв Народ и ГЕРБ – спрете да пазите Делян Пеевски! Вчера, сътрудници от Има Такъв Народ вкарахте друга комисия, с цел да имате опрощение да не подкрепите тази за Пеевски. Стига с тези плоски номера, сътрудници. Стига сте се правили на хвани ми шапката. Мястото на шоумените не е в Народното събрание “, възмути се тя от трибуната.

Това ядоса Тошко Йорданов, който назова сътрудниците си от ПП-ДБ „ жалкари дребни “.

„ Кой прави Конституция с Делян Пеевски, бе, душички златни? Кирил Петков в момента нещо се „ дърви “ към Пеевски, а му ходеше в кабинета. Жалкари дребни, по-добре спрете по тематиката. Защо оферирате следствие на Пеевски, когато бяхте заедно с него 9 месеца? По-опитен човек във фалшификациите от теб не сме видели “, обърна се той към Лена Бориславова, която иронично го аплодираше от мястото си в залата.

 

„ Това, което се случва в Народното събрание, е цялостен позор. Едни прислужници на Пеевски гласоподават за него, тъй като нямат избор. Срам, г-н Тошко Йорданов “, сподели на собствен ред Кирил Петков.

„ Не сме проверяващ орган, стига с тези краткотрайни комисии. Българската страна има институции, които би трябвало да се сезират и да си правят работата. Затова ние от Българска социалистическа партия – Обединена левица няма да подкрепим нито една комисия – нито за Прокопиев, нито за Пеевски “, сподели Драгомир Стойнев от Българска социалистическа партия.

 

novini.bg

Източник: bunt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР